ثبت شرکت – بیزینس کوچک

 

این روش مهاجرتی برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت که به هر دلیل امکان یا علاقه به اقدام از طریق روش کارآفرینی یا سایر روش های مهاجرتی را ندارند، مناسب است تا امکان اقدام برای مهاجرت و اخذ اقامت موقت کانادا از طریق ثبت شرکت را فراهم آورد.

این روش مهاجرتی برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت که به هر دلیل امکان یا علاقه به اقدام از طریق روش کارآفرینی یا سایر روش های مهاجرتی را ندارند، مناسب است تا امکان اقدام برای مهاجرت و اخذ اقامت موقت کانادا از طریق ثبت شرکت را فراهم آورد. به همین دلیل این روش صرفا به اشخاصی توصیه می شود که امکان اقدام از طریق کارآفرینی را ندارند یا قصد ایشان لزوما مهاجرت دائمی نیست بلکه به دلایل شخصی در صدد اقامت موقت و صرفا انجام کسب و کار قانونی در کانادا می باشند. به خاطر داشته باشیم که این اقامت موقت، بالقوه قابلیت اقدام بعدی برای اخذ اقامت دائم از چند روش مختلف مهاجرتی را نیز دارد. بدیهی است برای اخذ هریک از این دو نوع اقامت (موقت و دائم) دارا بودن شرایط قانونی ضروری است.
در این روش متقاضی می تواند به یکی از دو زیرشاخه زیر اقدام کند:

 

صورت نخست: خرید اکثریت سهام یک بیزینس موجود و تدوین یک بیزینس پلان برای توسعه کسب و کار (EXPANSION PLAN) و اقدام برای اخذ ال ام آی ای و سپس اقدام برای اخذ ویزای کار

صورت دوم: طراحی و راه اندازی یک بیزینس جدید که اکثریت آن متعلق به داوطلب باشد از طریق تدوین یک بیزینس پلان و اقدام برای اخذ ال ام آی ای و سپس اقدام برای اخذ ویزای کار

مزایای این روش:

عدم الزام به رعایت حداقل سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی (برخلاف روش های کارآفرینی)

عدم الزام به دارا بودن مدرک زبان

عدم الزام به دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی

عدم الزام به انجام سفر اکتشافی

عدم الزام به دارا بودن ویزای ویزیتوری کانادا برای شروع فرایند مهاجرت

عدم الزام به دارا بودن تراول هیستوری و ویزای شنگن

عدم الزام به هم راستا بودن رشته تحصیلی با سوابق کاری

عدم الزام به کسب حداقل امتیاز قانونی برای اخذ اقامت

عدم الزام به رعایت حضور 75 درصد مدت در خاک کانادا (برخلاف روش کارآفرینی)

عدم الزام به دارا بودن شرط سنی

امکان اقدام در اغلب استانها و شهرهای کانادا

عدم نیاز به خرید بیزینس موجود (صرف سرمایه گذاری برای راه اندازی بیزینس جدید و دور بودن از خطر خرید بیزینس های در حال شکست یا دارای مشکلات قانونی)

مالکیت و مدیریت صددرصدی بیزینس توسط متقاضی

امکان فروش بیزینس در هر مرحله، در صورت تغییر تصمیم متقاضی در اثنای مدت

دریافت ویزای کار زوجین در کمتر از یکسال (تقریبی)

تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در مدارس کانادا

برخورداری همه اعضای خانواده از بیمه درمانی

امکان اقدام بعدی اخذ اقامت دائمی کانادا (با رعایت شرایط قانونی لازم)

امکان تبدیل روش مهاجرت به سایر روش های مهاجرتی در اثنای مدت(با رعایت شرایط قانونی لازم)

صرفه اقتصادی بسیار بالا در مقایسه با برخی روش های دیگری مهاجرتی

شروع فرایند انتقال سرمایه بعد از ورود به خاک کانادا و اخذ اقامت موقت

امکان تغییر تصمیم متقاضی و خرید بعدی بیزینس در صورت یافتن بیزنس مناسب بعد از اخذ اقامت موقت

 

نکات مهم

 

در این روش حداقل میزان سرمایه گذاری در قوانین مقرر نشده است. با این حال با توجه به نوع بیزینس پیشنهادی و سایر عوامل مرتبط با بیزینس پیشنهاد می شود حداقل سرمایه گذاری بین پنجاه هزار دلار تا یکصد هزار دلار باشد. میزان سرمایه گذاری در این روش، سقف معینی ندارد و تا هر میزان که تمایل داشته باشید قابل افزایش است. بدیهی است در موارد خاص، این مبلغ می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

بدیهی است که مبلغ سرمایه گذاری نه به دولت کانادا و نه به دولت استان داده نمی شود بلکه متقاضی، بعد از اخذ ویزای کار و ورود به کانادا، با استفاده از این مبلغ اقدام به راه اندازی بیزینس می کند. در واقع از محل همین مبلغ، هزینه های اجاره محل بیزینس، حقوق ماهانه پرسنل، هزینه تبلیغات و راه اندازی سایت، هزینه خرید و نگهداری خودرو در صورتی که خودرو برای بیزینس لازم باشد، هزینه خرید تجهیزات لازم برای بیزینس، هزینه خرید کالا برای موجودی انبار و سایر هزینه های جاری پرداخت می شود.

در این روش الزامی قانونی برای رعایت هم راستا بودن سوابق کاری و تحصیلی با بیزینس پیشنهادی نمی باشد با این حال برای تقویت پرونده توصیه می شود بیزینس پیشنهادی در راستا یا حداقل دارای قرابت با سوابق کاری یا تحصیلی باشد.

در این روش الزامی به دارا بودن مدرک زبان نیست لیکن داشتن مدرک زبان موجب تقویت پرونده می باشد.

در این روش برای شخص متقاضی ویزای کار (برای بیزینس مورد نظر) و همسر وی ویزای کار باز و فرزندان زیر 18 سال اجازه و ویزای تحصیلی درخواست می شود.

درخواست مشاوره مهاجرت

در صورت تصمیم به امضای توافق‌نامه برای هر یک از خدمات ما، هزینه مشاوره به شما عودت داده خواهد شد. به خود اجازه ندهید فرایند  مهاجرت شما را به سردرگمی بکشاند، به سازمان مهاجرتی منصوری اعتماد کنید تا هدف مهاجرتی خود را به دست آورید.

جلسه مشاوره مهاجرت یک جلسه اختصاصی و شخصی با مشاوران ماهر مهاجرت می‌باشد. در طول این جلسه، مشاوران ما به شما مشاوره‌ و راهنمایی‌ تخصصی ارائه خواهند کرد که به اهداف و نیازهای خاص مهاجرتی شما مرتبط می‌باشد. این جلسه به طور معمول در موضوعاتی همچون گزینه‌های مهاجرتی موجود بدای متقاضی، معیارهای واجد شرایط بودن، اسناد مورد نیاز، مدت زمان بررسی متوسط و آخرین به‌روزرسانی‌ها و تغییرات در قوانین و سیاست‌های مهاجرتی کانادا را پوشش می‌دهد.

هدف ما ارتقاء دانش و درک لازم برای اتخاذ تصمیم درباره برنامه مهاجرتی شما می‌باشد. هر چند که ما نمی‌توانیم راهنمایی در مورد پر کردن فرم‌ها و اقدامات مستقل ارائه دهیم، اما ما تلاش می‌کنیم که شما درک کاملی از روند مهاجرت خواهید داشت تا با اعتماد به‌نفس برای آینده خود تصمیم بگیرید.

تماس با ما

آدرس

Vancouver Office: 1500 West Georgia Street, Unit 1300, Vancouver, B.C., V6G 2Z6

شماره تماس

Tehran WhatsApp: +98 910 751 6626

Vancouver WhatsApp: +1 778 512 3217

Vancouver Phone : +1 604 468 5747

Fax Number: +1 778 627 2843

به اطلاع موکلین و مراجعین ارجمند می رساند؛

بنابر ملاحظات قانونی اشخاصی که نیاز به مشاوره حقوقی مهاجرتی دارند لازم است شخصا برای دریافت مشاوره اقدام کنند و دریافت مشاوره از طرف شخص دیگر (هرچند با پرداخت حق المشاوره) وجود ندارد. بدیهی است این دسته از متقاضیان مشاوره می توانند باتفاق داوطلب اصلی در جلسه مشاوره حضور داشته باشند ولی نمی توانند بجای داوطلب اصلی مشاوره دریافت نمایند.

با آرزوی موفقیت