اقامت دائم

برنامه اکسپرس اینتری کانادا یک برنامه مهاجرتی است که توسط اداره مهاجرت کانادا به صورت آنلاین برگزار و رسیدگی می شود. این روش در واقع نحوه مدیریت و اجرای سه برنامه اقتصادی کانادا است که هدف از آن جذب مهاجران دارای مهارت و تخصص برای دریافت اقامت دائمی کانادا می باشد. اکسپرس اینتری ممکن است کمی پیچیده بنظر برسد ولیکن در عمل فرایند و تجربه اقدام برای داوطلبان واجد شرایط را بهبود بخشیده است. به سازمان مهاجرتی منصوری مراجعه کنید و ببینید که آیا این روش برای شما گزینه مناسبی است؟

توجه داشته باشید که برنامه اکسپرس اینتری به خودی خود یک روش مهاجرتی مستقل در کنار سایر روش های مهاجرتی نمی باشد بلکه در واقع نحوه اجرای سریع و کارآمد سه برنامه مهاجرتی اقتصادی زیر می باشد:

–                  برنامه فدرال نیروی کار ماهر

–                  برنامه فدرال حرفه های فنی

–                  برنامه فدرال تجربه کار کانادایی

این برنامه های مهاجرتی عمدتا بر محور تجربه کار و مهارت های داوطلب که در خارج از (یا حتی در داخل) کانادا کسب شده اند استوار می باشند و بر اساس این عوامل مشخص می شود که آیا داوطلب دارای مهارت یا تجربه ای است که به رفع کمبود نیروی کار در کانادا کمک کند. اگر داوطلب واجد شرایط برنامه مهاجرتی مورد نظر باشد، می توان از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای اخذ اقامت دائمی کانادا اقدام کرد.

سازمان مهاجرتی منصوری می تواند به شما کمک کند که واجد شرایط بودن یا نبودن خود برای برنامه اکسپرس اینتری را تشخیص دهید و اگر واجد شرایط باشید از طریق ایجاد حساب کاربری آنلاین و گردآوری اسناد و اطلاعات لازم برای شما اقدام نماید.

 

سامانه جامع امتیاز دهی به داوطلبان (سی آر اس)

در برنامه اکسپرس اینتری، اطلاعات داوطلب وارد سامانه آنلاین می شود و برای هر مهارت یا تخصص یا عوامل دیگر مثل سن و تحصیلات و زبان امتیازی اختصاص می یابد. این امتیازات جمع شده و امتیاز نهایی هر داوطلب در سامانه جامع امتیاز دهی به داوطلبان (سی آر اس) تعیین می گردد. امتیازات داوطلبان به اداره مهاجرت کانادا کمک می کند که دارندگان بالاترین امتیاز را از بین اشخاص واجد شرایط انتخاب کرده وبرای ایشان دعوت نامه صادر کنند تا برای اخذ اقامت دائمی کانادا درخواست دهند.

 

امتیازات در اکسپرس اینتری

در اکسپرس اینتری برای عوامل زیر امتیاز داده می شود:

–                  سنوات تجربه کاری

–                  مدرک تحصیلی

–                  آینکه آیا تجربه کاری در کانادا یا در خارج از خاک کانادا کسب شده باشد.

–                  سطح تخصص در زبان انگلیسی یا فرانسه

–                  و عوامل دیگر

اگر داوطلب کمتر از 45 سال سن داشته باشد و جالب آفر معتبر نیز داشته باشد و یا اینکه همسر داوطلب دارای شرایط تخصصی ویژه ای باشد هریک  از این موارد نیز می تواند منجر به دریافت امتیازات اضافی نیز بشود.

اشخاصی که برای دریافت نامزدی استانی اقدام می کنند نیز می توانند برنامه مهاجرت خود را از از طریق اکسپرس اینتری انجام دهند و عملا دریافت نامزدی استانی بخش عمده مسیر نیل به اقامت دائمی را هموار می کند.

تیم همکاران ما در سازمان مهاجرتی منصوری اطمینان حاصل خواهند کرد که امتیازات شما درست محاسبه شده باشد.

هر پرونده خاص است و بنابراین هیچ الگوی کلی و از پیش تعیین شده برای داوطلبان مختلف وجود ندارد و برای هر داوطلب باید شرایط خاص همان داوطلب در ارزیابی مدنظر قرار گیرد. پرونده باید با اطلاعات صحیح، دقیق و صادقانه تکمیل گردد. مواعد زمانی باید عینا رعایت شوند. با متخصصان این سازمان گفتگو کنید تا در مسیر پر پیچ و خم اکسپرس اینتری در کنار شما باشند.

علاوه بر امتیازات شما در سامانه جامع امتیاز دهی به داوطلبان (سی آر اس)عوامل دیگری نیز وجود دارند که در صدور دعوت نامه برای داوطلب نقش دارند. دفعات و مواعد بین دفعات صدور دعوت نامه از سوی دولت کانادا(تعداد و فواصل زمانی صدور دعوت نامه ها تابع هیچ نظم زمانی از پیش تعیین شده ای نیست) ، تعداد دعوت نامه های صادره در هر نوبت (اینکه در نوبت دولت کانادا برای چند نفر دعوت نامه صادر می نماید)، برنامه خاصی که در هر نوبت ممکن است دولت کانادا بر آن تمرکز داشته باشد (در برخی مواقع دولت برای زیر گروه های خاص، مثلا واجدین شرایط تجربه کار کانادایی یا دارندگان نامزدی استانی دعوت نامه صادر می کند نه همه داوطلبان) در این مسیر بسیار تعیین کننده اند.

 

مدت رسیدگی در برنامه اکسپرس اینتری

همانطور که اشاره شد  برنامه اکسپرس اینتری به خودی خود یک روش مهاجرتی مستقل در کنار سایر روش های مهاجرتی نمی باشد بلکه در واقع نحوه اجرای سریع و کارآمد سه برنامه مهاجرتی اقتصادی کانادا می باشد. در واقع اکسپرس اینتری ثبت آنلاین درخواست مهاجرت برای داوطلبان در سه گروه پیش گفته می باشد تا در سریعترین زمان ممکن و با بالاترین سطح دقت، به پرونده رسیدگی و اتخاذ تصمیم شود. وقتی وارد فرایند اکسپرس اینتری می شوید پرونده شما تا سقف 12 ماه باز می ماند. اگر در این بازه زمانی دعوت نامه دریافت نکنید پرونده شما بسته می شود و لازم است از نو اقدام کنید.  این امر برای این است که پرونده های جاری با تاخیر در رسیدگی مواجه نشوند و به همین دلیل نیز برنامه اکسپرس اینتری بسیار محبوب است.

اگر اداره مهاجرت کانادا برای شما دعوت نامه صادر نماید، 60 روز مهلت دارید که اسناد و اطلاعات را تکمیل و سابمیت نمایید. سازمان مهاجرتی منصوری در این مسیر به شما یاری خواهد رساند.

 

 

ویزاهای اقامت موقت کانادا

اگر علاقمند هستید که زندگی در کانادا را تجربه کنید ولی هنوز نظر قطعی مبنی بر اینکه می خواهید برای زندگی به کانادا مهاجرت دائمی نمایید، بازهم نیازمند اجازه ورود و اقامت در کانادا می باشید. به همین سبب لازم است برای یکی از انوع ویزای موقت کانادا اقدام کنید و بسته به شرایط خود لازم است یکی از انواع این ویزاها که مناسب وضعیت شما می باشد را درخواست نمایید. بعد از دریافت ویزای موقت ممکن است شانس مناسبی نیز برای اقدام بعدی بمنظور دریافت اقامت دائمی کانادا داشته باشید خواه از ابتدا چنین برنامه ای مدنظر شما بوده یا اینکه بعدها به این جمع بندی رسیده باشید. دلایل متعددی ممکن است شما را متقاعد کند که به صورت موقت به کانادا بیایید و سازمان مهاجرتی منصوری به شما کمک خواهد کرد که در این مسیر به هدف خود برسید.

ویزاهای موقت کانادا مشتمل بر انواع زیر است:

–         ویزای تحصیلی

–         ویزای کاری

–         مجوز اقامت موقت در کانادا

–         ویزای ویزیتوری

–         سوپر ویزا

برای آشنایی با هریک از این مفاهیم لطفا به صفحه مربوطه در بخش خدمات ما در این وبسایت مراجعه نمایید.

ویزای موقت در واقع یک مدرک رسمی است که از سوی اداره ویزا صادر می شود. این برچسب به گذرنامه داوطلب الصاق می شود و نشان می دهد که داوطلب مزبور برای درخواست ورود و اقامت موقت در کانادا واجد شرایط است ولی تضمین کننده ورود نهایی داوطلب به خاک کانادا نمی باشد. ورود به کانادا یک امتیاز است که دولت کانادا به اتباع سایر کشورها می دهد و حق داوطلب نمی باشد. به هر حال برای درس خواندن، کار کردن یا دیدار از کانادا داشتن ویزای موقت الزامی است و چنین ویزایی می تواند درهای متعددی برای  اقدامات بعدی بمنظوراخذ اقامت دائمی کانادا باز کند.

اگر برای دریافت ویزای موقت کانادا نیازمند کمک متخصصان ما می باشید با ما تماس بگیرید. تیم ما می تواند تضمین کند که شما نسبت به گزینه های خود به صورت کامل وقوف داشته باشید  و اطلاعات کامل در خصوص مدت اعتبار ویزا و امکان تمدید یا تغییر نوع ویزا یا اینکه آیا احیانا از اخذ ویزا معاف می باشید یا نه به شما بدهد.

 

شرایط خاص هر ویزا تعیین می کند که شما تا چند وقت مجاز به حضور در خاک کانادا می باشید و در مدت حضور خود چه کارهایی (مثلا تحصیل، اشتغال) می توانید انجام دهید. سازمان مهاجرتی منصوری در کنار شما است تا عواقب و آثار هر وضعیتی از جمله عدم رعایت شرایط قانونی مذکور را به خوبی درک نمایید و بدانید که چه حقوقی دارید. این امر بخصوص در مورد امکان و عواقب عدم ترک خاک کانادا یا حضور طولانی تر در کانادا در پایان مدت اعتبار ویزای شما و امکان تغییر وضعیت اقامتی شما در مقطع زمانی مذکور صادق است.

ما همچنین شما را برای مواجهه با آفیسر مرزبانی آماده خواهیم کرد. همانطور که می دانید هرچند داشتن ویزای کانادا برای ورود به کانادا لازم است لیکن ویزا تضمین کننده ورود نهایی داوطلب به خاک کانادا نمی باشد. شما باید بتوانید آفیسر اداره مرزبانی را در مرز کانانادا متقاعد کنید که می توانید و قصد دارید که خاک کانادا را در پایان مدت اقامت موقت خود ترک کنید. ما به شما کمک خواهیم کرد که این امر را به صورت صحیح و کارآمد درک و ارائه نمایید و در مواجهه با آفیسر پاسخ های صحیح و صادقانه بدهید.

 

اقامت دائمی کانادا

 

خواه داوطلب از ابتدا برای اقامت موقت و کار یا تحصیل و سپس بازگشت به کشور خود، وارد کانادا شده باشد یا اینکه از ابتدا هدف وی اخذ اقامت دائمی و سپس شهروندی کانادا بوده است، اصولا داوطلبان در خصوص مسوولیت های قانونی و و برنامه خود نگرانی هایی دارند. فرایند مهاجرت از کشور مبدا به کانادا و نیل به اقامت دائمی کانادا می تواند بسیار طولانی و سخت باشد و برای این برهه مهم از زندگی لازم است آمادگی کامل داشته باشید. برای کسانی که واجد شرایط می باشند یا حاضرند تلاش کنند تا شرایط خود را ارتقا دهند، این فرایند سخت ارزش تلاش را دارد. ولی سوال این است که حقوق دارندگان اقامت دائمی کانادا چیست؟ از طریق کدام برنامه های مهاجرتی می توان به اقامت دائمی رسید؟ چه چیزاهایی لازم است تا پرونده من قوی باشد؟ سازمان مهاجرتی منصوری و تیم متخصصان مجرب آن پاسخ این سوالها و سوالهای مشابه دیگر را به شما می دهند. به ما مراجعه کنید تا به شما کمک کنیم مسیر صحیح برای دریافت اقامت دائمی کانادا را بیابید. سپس می توانیم در فرایند آماده سازی و ارائه درخواستها و اسناد نیز در کنار شما باشیم.

گزینه های متعددی که پیش روی اتباع سایر کشورها وجود دارد تا اقامت دائمی کانادا را اخذ کنند موجب می شود که این هدفی دست یافتنی برای داوطلبان باشد ولی باید کاملا عنایت داشته باشید که این گزینه های متعدد می توانند گمراه کننده باشند.

در حالی که این همه راه های متعدد برای اخذ اقامت دائمی کانادا وجود دارد، یافتن بهترین راه حلی برای شما و خانواده شما ممکن است چندان وضاح و مبرهن نباشد. بعد از یافتن راه حل مناسب بهتر است از شخصی که دیدگاه دقیق و روشنی در خصوص جزئیات اقدام مهاجرتی داوطلبان دارد یاری بگیرید. در این مسیر ممکن است تصمیمات یا اقداماتی در پیش بگیرید که غیر قابل برگشت است و برخی از آنها آثار سوء بسیار زیادی بر پرونده شما خواهند داشت. قبل از تسلیم هر درخواست مهاجرتی اطمینان حاصل کنید که همه جزئیات را می دانید.

کمک گرفتن از تیم ما می تواند موجب حصول آرامش فکری برای شما باشد و به شما این اطمینان را بدهد که همه اطلاعات و اسناد لازم و مرتبط را که بالقوه می تواند بر کار شما موثر باشد ارائه کرده اید حتی اگر این اطلاعات و اسناد در نظر نخست، غیر مرتبط بنظر برسند. بعنوان مثال داوطلب اصلی اجازه دارد که همسر یا فرزندان وابسته خود را نیز در پرونده درج کند و برای ایشان نیز اقدام مهاجرتی انجام دهد. به دلایل عدیده ممکن است داوطلب تصمیم بگیرید که از این اختیار خود فعلا استافده نکند و اعضای خانواده را در پرونده بعنوان داوطلب مهاجرت به کانادا قرار ندهد. آثار چنین تصمیماتی می تواند بسیار تعیین کننده و مهم باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که با تیم متخصصان حرفه ای ما مشورت و اقدام کنید تا آثار این قبیل تصمیمات را پیشاپیش بدانید و سپس اقدام کنید.

با توجه به تعدد برنامه های مهاجرتی و پیش نیاز متافوت هریک از این برنامه ها، کمک گرفتن از یک متخصص امور مهاجرتی برای درخواست اقامت دائمی کانادا ایده بسیار خوبی است. سازمان مهاجرتی منصوری تجربه فراوانی در این حوزه دارد تا شما در حصول نتیجه موفقیت آمیز مهاجرتی یاری نماید. در صورتی که داوطلب اشراف کامل بر گزینه ها و پیش شرط های هر گزینه مهاجرتی نداشته باشد و تصمیم ناصحیحی اتخاذ کند،ممکن است درخواست اقامت دائمی وی رد شود. اجازه بدهید ما به شما کمک کنیم.

 

 

 

برخی از برنامه های مهاجرتی که نهایتا به اقامت دائمی کانادا ختم می شوند عبارتند از :

–         برنامه های نامزدی استانی

–         اکسپرس اینتری

o             برنامه فدرال نیروی کار ماهر

o             برنامه فدرال حرفه های فنی

o             برنامه فدرال تجربه کار کانادایی

 

–         اسپانسرشیپ

o        والدین

o        همسر

o       فرزندان

–         روش های بشر دوستان

–         برنامه های بیزینسی و سرمایه  گذاری

 

برای آشنایی با هریک از این برنامه ها  لطفا به صفحه مربوطه در بخش خدمات ما در این وبسایت مراجعه نمایید.

 

چرا باید با سازمان مهاجرتی منصوری کار کنید؟

همکاران متخصص ما در سازمان مهاجرتی منصوری در خدمت شما هستند. ما خدمات خود را مجدانه و صادقانه ارائه می کنیم. هدف ما این است که به موکلین کمک کنیم گزینه های خود را به خوبی درک کرده و سپس تصمیم بگیرند و موکلین را در این مسیر پر پیچ و خم مهاجرتی پیش رو راهنمایی می کنیم. از دیدگاه ما هر پرونده ویژگی های خاص خود را دارد ئ سعی می کنیم که پرونده بر اساس درک صحیحی از ویژگی های شخصی هر داوطلب تنظیم و ارائه شود. ما تجربه کافی در همه برنامه های مهاجرتی کانادا را با خود داریم و تلاش خود را مصروف این امر می کنیم که شما بهترین مسیر را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

از نظر ما تک تک جزئیات در پرونده مهاجرتی موکلین دارای اهمیت حیاتی است. مواعد بسیار مهم و اثر گذار می باشند. کمکی که از متخصصان این سازمان دریافت می کنید از دو جهت برای شما آرامش فکری به دنبال خواهد داشت:

نخست: اینکه اطمینان بیابید که بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب کرده اید. دوم اینکه پرونده خود را به بهترین و کاملترین شکل ممکن و در مودعد قانونی سابمیت کرده اید. آثار هرگونه خطا حتی خطاهای کوچک احتمالی یا عدم توجه به جزئیات می تواند فاجعه بار باشد و از رد شدن پرونده و تاخیر در رسیدگی تا ممنوعیت از ورود به خاک کانادا را در برگیرد لذا اجازه بدهید که کار توسط متخصصان ما انجام شود تا به هدف مهاجرتی خود برسید.