اسپانسرشیپ

یکی از اهدافی که قانون مهاجرت کانادا دنبال می کند فراهم کردن امکان گرد هم آمدن اعضای خانواده است.

در این روش فردی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را  دارد می تواند به عنوان اسپانسر برای برخی از اعضای درجه یک خانواده خود از جمله همسر٬ فرزندان خود و فرزندان همسر٬ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود درخواست اقامت کانادا را نماید.

سازمان مهاجرتی منصوری خدمات مرتبط با پرونده های اسپانسرشیپ اعضای را ارائه می دهد.

تفاوت های اصلی میان دو روش ممکن مهاجرت خویشاوندی از درون کانادا و از خارج کانادا به عنوان مقیم دائم

از آنجایی که کلاس اقدام برای مهاجرت همسر در کانادا، کاملا با کلاس درخواست اسپانسر شدن برای همسر مقیم خارج از کانادا کاملاٌ متفاوت است برآن شدیم که تفاوت این دونوع اقدام را برای شما توضیح دهیم.در این مقاله تلاش شده است که تفاوت این دو روش اقدام به همراه نقاط ضعف و نقاط قوت هریک بررسی شود. بیاد داشته باشید که شرط اصلی جهت اقدام برای هر یک از این روش ها Admissible بودن و یا همان داشتن اجازه ورود به کانادا و برای فردی که حامی مالی می‌شود، داشتن شرایط لازم برای حامیان مالی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله‌ی مربوط به Admissibility در وبسایت ما www.mcisfirm.com مراجعه نمایید.

کلاس اسپانسر شده همسر در کانادا:

اسپانسر و متقاضی باید هردو در کانادا سکونت داشته باشند و حتی کوچکترین سفری به خارج از کانادا می‌تواند به پرونده صدمه وارد کند. این مربوط به استحکام  رابطه زوجین می‌باشد.

این پروسه اصولاٌ طولانی تر از روش خارج از کانادا است و ممکن است حتی تا بیشتر از 2 سال به طول انجامد.

بنابر تصمیمی که در ماه فوریه سال 2005 اتخاذ شد، در زمان تصمیم نهایی پرونده فرد متقاضی بدلیل نداشتن اجازه اقامت قانونی مردود نمی‌شود. لازم به ذکر است که نداشتن اقامت قانونی در هیچ زمان توصیه نمی‌شود و ممکن است بسیار خطرناک باشد.

در زمان انتظار برای تصمیم نهایی،متقاضی می‌تواند تقاضای اجازه کار کند که هم بصورت قانونی در کشور حضور داشته باشد، هم درآمد کسب کند.

در زمان مردود شدن پرونده، هیچ گونه فرصت برای درخواست تجدید نظر نیست.

پس از اقدام برای کلاس داخل کانادا، نمی‌شود آن را به کلاس خارج از کانادا تغییر داد.

تمام مراحل پرونده توسط افسر مهاجرت در داخل کانادا بررسی و انجام می‌شود.

کلاس اسپانسر شده همسر در خارج از کانادا:

در مرحله اول، اطلاعات اسپانسر در داخل کانادا و توسط افسر مهاجرت ارزیابی می‌شود. در مرحله دوم پرونده برای ارزیابی متقاضی به سفارت مربوطه ارسال می‌شود. در برخی از موارد نیاز به انجام مصاحبه است.

در صورت مردود شدن پرونده، فرصت برای درخواست تجدید نظر وجود دارد.

متقاضی حق دارد در طول مدت انتظار برای ویزای توریستی و ویزیتوری اقدام کند.

روند پرونده بسیار سریعتر از کلاس داخل کانادا می‌باشد، در بعضی از موارد کمتر از 4 ماه.

بسیاری از افراد درخواست ویزای ویزیتوری می‌دهند و پس از آمدن به کانادا برای کلاس اسپانسر خانوادگی از داخل کانادا اقدام می‌کنند. این دسته از متقاضیان باید قبل از شروع هر اقدامی تمام جوانب را بسنجند. همچنین متقاضیانی که داخل کانادا هستند و از طریق کلاس خارج از کانادا اقدام می‌کنند، اگر دعوت به مصاحبه شوند باید برای شرکت در مصاحبه به سفارت مورد نظر سفر کرده و بیاد داشته باشند که هیچ تضمینی برای بازگشت به کانادا تا زمان اتخاذ تصمیم نهایی وجود ندارد.

با توجه به تفاوت های هر کلاس و پیچیدگی های هر پرونده، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر اقدامی از یک فرد آگاه به قوانین حقوقی که دارای مجوز مشاوره مهاجرت است مشاوره بخواهید.

 اسپانسرشيپ والدين و پدربزرگ و مادر بزرگ ها

اسپانسرشیپ والدین یکی از پیچیده ترین موارد مهاجرتی کانادا می‌باشد که با داشتن موارد بسیار ریز می‌تواند در بیشتر موارد متقاضیان را سردرگم کند. این کلاس از دریافت اقامت دایم کانادا شرایط ویژه و خاص خود را دارد که از مهمترین آنها می‌توان به زمان اقدام و درآمد اسپانسر اشاره کرد.

هرساله سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا، تعداد بسیار زیادی پرونده اسپانسرشیپ والدین دریافت می‌کند ولی تنها تعداد محدودی از آن ها را بررسی و قبول می‌کند. در ماه ژانویه سال جاری، سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا تعداد 14000 پرونده اسپانسرشیپ دریافت کرد، این تعداد تنها 3 روز پس از بازگشایی این کلاس بوده است. 5000 پرونده اولی که سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا دریافت کرد در صف بررسی قرارگرفتند و کار بر روی آنها آغاز شده.

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا بدلیل بالا بردن تعداد پرونده ها تصمیم به افزایش تعداد به 10000 پرونده را دارد.

شرایط لازم برای متقاضیاناین کلاس که در خارج از استان کبک زندگی می‌کنند به شرح زیر است:

میزان حداقل درآمد اسپانسر در 3 سال گذشته با توجه به Notice of Assesmentایشان و با توجه به تعداد افراد خانواده و تعداد افرادی ک قصد اسپانسر کردن آنها را دارد در جدول زیر آمده است:

تعداد افراد خانواده میزان حداقل درآمد
2نفر $37,708
3نفر $46,354
4نفر $56,280
5نفر $63,833
6نفر $71,991
7نفر $80,153
هر نفر اضافه $8,148

درآمد باید از میزان حداقل که در جدول آمده بیشتر باشد.

اگر اسپانر برای نشان دادن درآمد مطابق با جدول بالا مشکل داشته باشد، می‌تواند از ضامن استفاده کند. نکته‌ی بسیار مهم در خصوص فردی که ضامن می‌شود این است که ایشان باید تمام ملزومات را برای اسپانسر کردن داشته باشند.

خواهشمندیم تنها در صورتی که حداقل میزان درآمد با درآمد شما برابری می کند با ما تماس بگیرید و فرم ارزیابی زیر را تکمیل کنید:http://bit.ly/2anHcVf

با عضویت در سازمان مشاوران مهاجرت کانادا به عنوان یک عضو رسمی و همچنین عضویت در کانون وکلای کانادا، مفتخریم تا موکلان خود را به نحوی احسنت و قابل اطمینان یاری کنیم.

اسپانسر شدن افراد خانواده، یکی از موارد بسیار حساس و پیچیده در امر مهاجرت به کانادا می‌باشد. آینده خود را با اتکا به مشاوران غیر رسمی به خطر نیندازید و از مشاوران رسمی مجرب در امور مهاجرتی یاری بخواهید.

خدمات ما شامل:

نحوه گردآوری مدارک و ترجمه آنها،

نمونه دعوت نامه،

نمونه نامه‌ی شرح حال،

تکمیل و جمع آوری تمام فرم ها و مدارک مورد نیاز،

تهیه و تنظیم پروفایل آنلاین متقاضی توسط سیستم مشاور رسمی

و…

سیستم مشاوران رسمی سازمان مهاجرت فقط مختص مشاوران رسمی بوده و این سیستم به ما اجازه می‌دهد تا تقاضا نامه‌ی شمارا (بدون نیاز به صرف زمان طولانی برای اکانت های انفرادی از طرف شما) ایجاد و ارسال کنیم. در این سیستم جدید ما برای کوچکترین خطا در پرونده شما مسئول هستیم.

در سیستم جدید خدماتی همچون موارد زیر برای رفاه حال شما ارائه می شود:

ایجاد و ارسال تقاضا نامه شما،

انجام تمام مکاتبات با سازمان مهاجرت به صورت مستقیم و از جانب شما،

ارائه خدمات به شما از ابتدا تا تصمیم نهایی.

اگرشما هم قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور زیبا را دارید و می‌خواهید که در کانادا کار، تحصیل و زندگی کنید،هم اکنون فرم ارزیابیرا پرکرده یا با ما تماس بگیرید  .شاید شما یکی از واجدین شرایط برای اقامت دائم و یا ویزای توریستی باشید.